مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها چگونه است؟

• مالیات بر ارزش افزوده : اگر موضوع فعالیت شرکتی بازرگانی باشد و در زمینه واردات و صادرات فعالیت نماید نیاز به ارزش افزوده دارد. شرکت سهامی خاص با شرکت سهامی عام چه فرقی دارد؟ • ضرورت پلمپ دفاتر : کسی که شرکت ثبت کند و دفاتر پلمپ نکند خاطی محسوب شده و مجبور به پرداخت مالیات به صورت علی الراس خواهد بود. پس از ارائه اولین فهرست مزبور ارایه فهرست تغییرات در سنوات بعد کافی خواهد بود . همانطور که در تصویر زیر مشخص است، جهت پیگیری اظهارنامه کافی است که بعد از ورود از آنکه به کارتابل ورود کردید، گزینهای به نام کارتابل عمومی را انتخاب و سپس شماره اظهارنامه خود را وارد کنید. مجمع عمومی :شرکت های مختلط سهامی دارای مجمع عمومی هستند که تشکیل شده از همه سهامداران شرکت و قوانین شرکت های سهامی در ان اعمال میشود .مجمع عمومی سالی یک بار تشکیل می شود و یک هیئت ناظر انتخاب می کند که کار ان مطالعه ی گزارش سالیانه ی شرکت رسیده گی به محاسبات و در موقع انحلال شرکت در مورد شرکا سهامی اظهار نظر خواهند کرد. اگر یکی از رقیبان از علامت تجاری یکسان یا مشابه علامت تجاری استفاده کند، ممکن است مشتریان تصور کنند آن محصول متعلق به همان شرکت است و در نتیجه کالای رقیب را خریداری کند. This con᠎te᠎nt w​as created with G᠎SA᠎ C᠎on tent G᠎enerator  Dem ov ersi​on᠎.

مدارک ثت شرکت

علامت تجاری فعالیت اقتصادی خود را ثبت کنید و دیگر نگران سوء استفاده های سودجویان از آن نباشید. در شرکت های با مسئولیت محدود شما میتوانید گستره ای از فعالیتها را در اساسنامه شرکت درج کنید. ۲-تغییر در مفاد اساسنامه که می تواند شامل : تغیرنام شرکت، تغییر موضوع فعالیت، تغییر آدرس، افزایش یا کاهش سرمایه،تبدیل سهام به بانام و یا بی نام، افزایش یا کاهش تعداد مدیران شرکت، تغییر در حد نصاب لازم جهت تشکیل مجامع و سایر مواردی که طبق قانون تجارت می توان در اساسنامه تغییر ایجاد نمود. تغیرنام شرکت، تغییر موضوع فعالیت، افزایش یا کاهش سرمایه، تبدیل سهام به بانام و یا بی نام تغییر آدرس شرکت، تغییر موضوع و الحاق موضوع شرکت، نقل و انتقال سهام و ورود و خروج شرکا می باشد. در نهایت برای شما صفحهای شبیه به تصویر زیر باز میشود که نام و نام خانوداگی، تاریخ تولد و کد تائیدیه یا confirmation number را نشان میدهد. برای ثبت شرکت پس از تایید نام شرکت باید مدارک زیر را تهیه نموده و به امضاء شرکاء، سهامداران و بازرسین شرکت برسانید.  Po st h᠎as ᠎be en c​reat ed with t he he᠎lp ​of GSA Content Gen erat or DE MO!

سامانه ثبت شرکت

همچنین جهت استعلامات و آگاهی از مراحل و مدارک تغییرات شرکت ، به صفحه ثبت تغییرات شرکت در سایت نیک مراجعه نمایید. حداقل اعضای هیات مدیره یا مدیران می تواند یک نفر یا بیشتر باشد و مسئولیت شرکای ضامن، به میزان کل بدهی های شرکت و شرکا سهامی، به میزان مبلغ اسمی سهام هر شریک می باشد. با توجه به ارزش علائم تجاری و اهمیتی که یک علامت تجاری ممکن است در تعیین میزان موفقیت یک محصول در بازار داشته باشد، تضمین اینکه در بازارهای مربوط به ثبت رسیده باشد بسیار ضروری است. ب ـ علامت جمعي يعني هر نشان قابل رؤيتي كه باعنوان علامت جمعي در اظهارنامه ثبت معرفي شود و بتواند مبدأ و يا هرگونه خصوصيات ديگر مانند كيفيت كالا ياخدمات اشخاص حقيقي و حقوقي را كه از اين نشان تحت نظارت مالك علامت ثبت شده جمعي استفاده ميكنند متمايز سازد. ولي موسسات غيرانتفاعي مانند اتحاديه ها، سنديکاها، دستجات سياسي و انجمن ها و احزاب و سمن ها (NGO) جهت کسب سود و تقسيم منافع تشکيل نشده اند. طبق قانون سهامداران به میزان سهام خود از سود شرکت بهره مند خواهد شد. از این گذشته شرکتها موظفند لیست افرادی که از شرکت حقوق دریافت میکنند را با مشخص نمودن میزان حقوق دریافتی آن به اداره امور مالیاتی محل شرکت تسلیم کرده و مالیاتی که طبق ماده 85 قانون مالیاتهای مستقیم به آن تعلق گرفته است را پرداخت نمایند.

مالکیت ۱۰۰% شرکت (بدون نیاز به شریک اتریشی)

مسئولیت نامحدود برای حداقل یک شریک

اظهار نامه شرکت در دو رونوشت

همچنین متن صورتجلسه را نیز باید تایپ کنید

دریافت مجوزها و امتیازات مختلف از نهادهای ذیربط

• تشکیل پرونده دارایی : در این مورد شما برای شرکت خود پرونده دارایی تشکیل داده و حوزه مالیاتی شما مشخص می شود. تشکیل پرونده دارایی پیش نیاز کد اقتصادی و کارت بازرگانی است. چنانچه موضوع اعتراض منطبق با ماده واحده قانون تعیین متكلیف پرونده های معترضین ثبتی كه فاقد سابقه بوده و یا اعتراض آنها در مراجع قضائی از بین رفته مصوب 25/5/73 باشد مطابق قانون مزبور و آیین نامه اصلاحی قانون ثبت مصوب 8/11/80 عمل خواهد شد. • کارت بازرگانی : جهت اجرای فعالیتهای بازرگانی در شرکتهایی که موضوع فعالیت بازرگانی داشته باشند اخذ کارت بازرگانی الزامی است. پس از ارسال مدارک و اخذ کد پیگیری، بر روی گزینه ی پلمپ دفاتر کلیک کنید. در این صورت باید نقایص را رفع کنید و مجدداً اقدام فرمایید. این امر نه تنها سود شخص/شرکت را کاهش خواهد داد و مشتریان را گمراه خواهد کرد بلکه به شهرت و وجهه آسیب خواهد زد – بخصوص اگر محصول رقیب کیفیت نازلی داشته باشد. اگر علامت تجاری سامانه ثبت شرکت نشود، شرکتهای رقیب از همان علامت یا علامتی که شباهت آن با علامت مزبور به اندازهای است که موجب گمراهی خواهد شد برای همان کالا یا کالاهای مشابه استفاده خواهند کرد و در نتیجه سرمایهگذاری در بازاریابی یک محصول ممکن است به هدر رود. This c​ontent h᠎as been written by G SA Content Gen᠎erat᠎or Demov​ersi on.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *